Podsumowanie Międzynarodowej Konferencji oraz Warsztatów „Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe w immunoonkologii, diagnostyce i terapii medycznej”, 30-31.05.2022

30-31 maja br. w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja oraz Warsztaty „Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe w immunoonkologii, diagnostyce i terapii medycznej”.

Pracownicy naukowi oraz młodzi badacze - studenci, doktoranci i doktorzy mieli wyjątkową okazję zapoznać z najnowszymi zagadnieniami dot. roli pęcherzyków zewnątrzkomórkowych w immunoonkologii oraz ich wykorzystania diagnostyce i terapii medycznej, zorganizowaną w ramach projektu EVIONA finansowanego przez Agencję NAWA przez program Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe. Czołowi eksperci w dziedzinie badań nad pęcherzykami zewnątrzkomórkowymi podsumowali w formie wykładów aktualną wiedzę w dziedzinie  mikropęcherzyków oraz przedstawili najnowsze wyniki swoich badań.

Prezentacje wygłosili m.in.:

• Prof. Theresa L. Whiteside, Uniwersytet w Pittsburgu, USA;
  • Prof. Monika Pietrowska, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy, Oddział w Gliwicach, Polska;
  • Prof. Janusz Rak, Uniwersytet McGill, Montreal, Kanada;
  • Prof. Wei Guo, Uniwersytet Pensylwanii, USA;
  • Prof. Joanna Rossowska, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk, Wroclaw, Polska;
  • Prof. Tony Ng, King’s College London, Wielka Brytania;
  • Prof. Ewa Zuba-Surma, Uniwersytet Jagielloński, Kraków, Polska;
  • Prof.  Bernd Giebel, Uniwersytet Duisburg-Essen, Niemcy;
  • Prof. Piotr Widłak, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk, Polska;
  • Dr. Beata Pyrzyńska, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska;
  • Doktorantka Karolina Soroczyńska, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska;
  • Doktorantka Magdalena Długołęcka, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i przybycie - to dzięki Wam konferencja i warsztaty były niezwykle ciekawym wydarzeniem.

Zapraszamy do Galerii strony EVIONA na fotorelację:

Oraz zachęcamy do zapoznania się z wywiadem „Mikroskopijne struktury o maksymalnym znaczeniu” udzielonym przez koordynatorki  projektu EVIONA – Dr Małgorzatą Czystowską-Kuźmicz i Dr Beatą Pyrzyńską: klik

Źródło: https://www.wum.edu.pl/node/17168 [dostęp: 3-11-2022]