Konferencja
 "Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe w immunoonkologii, diagnostyce i terapii medycznej"

W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: kliknij tutaj

Rejestracja obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona.
Kontakt w sprawach organizacyjnych: eviona@wum.edu.pl
Harmonogram:
kliknij tutaj

Rejestracja trwa do 22.05.2022

DZIEŃ 1 - Wykłady

Termin: 30 maja godzina 9:00

Miejsce: Aula główna 5.63, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM

Serdecznie zapraszamy młodych badaczy (studentów, doktorantów i doktorów) oraz pracowników naukowych na konferencję dotyczącą roli pęcherzyków zewnątrzkomórkowych w immunoonkologii oraz ich wykorzystania diagnostyce i terapii medycznej, zorganizowaną w ramach projektu EVIONA NAWA. Czołowi eksperci w dziedzinie badań nad pęcherzykami zewnątrzkomórkowymi podsumują w formie wykładów aktualną wiedzę w dziedzinie pęcherzyków zewnątrzkomórkowych oraz przedstawią wyniki swoich badań.

Prezentacje wygłoszą:

• Prof. Theresa L. Whiteside, Uniwersytet w Pittsburgu, USA;
  • Prof. Monika Pietrowska, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy, Oddział w Gliwicach, Polska;
  • Prof. Janusz Rak, Uniwersytet McGill, Montreal, Kanada;
  • Prof. Wei Guo, Uniwersytet Pensylwanii, USA;
  • Prof. Joanna Rossowska, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk, Wroclaw, Polska;
  • Prof. Tony Ng, King’s College London, Wielka Brytania;
  • Prof. Ewa Zuba-Surma, Uniwersytet Jagielloński, Kraków, Polska;
  • Prof.  Bernd Giebel, Uniwersytet Duisburg-Essen, Niemcy;
  • Prof. Piotr Widłak, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk, Polska;
  • Dr. Beata Pyrzyńska, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska;
  • Doktorantka Karolina Soroczyńska, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska;
  • Doktorantka Magdalena Długołęcka, Warszawski Universytet Medyczny, Warszawa, Polska.

DZIEŃ 2 - Warsztaty " Nowoczesne metody izolacji i charakterystyki
                     pęcherzyków zewnątrzkomórkowych"

Termin: 31 maja godzina 9:00

Miejsce: Sala seminaryjna 5.60, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM

Serdecznie zapraszamy młodych naukowców (studentów i doktorantów) na warsztaty dotyczące nowoczesnych metod izolacji pęcherzyków zewnątrzkomórkowych oraz ich charakterystyki. Specjaliści z firm Particle Metrix oraz Izon przedstawią swój sprzęt do izolacji i charakteryzacji pęcherzyków oraz przeprowadzą pokazowe warsztaty.

Warsztaty będą składać się z dwóch części:

Część A - Prezentacja sprzętu qEV Automatic Fraction Collector (AFC) oraz izolacja pęcherzyków za pomocą kolumn  SEC przy udziale specjalistów z firmy IZON.

Część B - Prezentacja sprzętu ZetaView® QUATT– NTA Nanoparticle Tracking - Video Microscope PMX-420 oraz charakteryzacja pęcherzyków metodą NTA przy udziale specjalistów Particle Metrix.